Ерекція це
Розлади пов'язані з ерекцією поєднуються з недавнього часу під єдиним медичним терміном – еректильною дисфункцією (раніше імпотенція). Еректильна дисфункція (або ОД) широко поширена та підлягає, у важких випадках, діагностиці та лікуванню у фахівців. Їй страждають за оцінками фахівців 150 мільйонів людей у всьому світі.
Як відбувається ерекція?
Питання про виникнення ерекції та її механізм турбує людей з найдавніших часів. Леонардо Да Вінчі[1] був першим, хто припустив, що затвердіння та збільшення пологого члена є результатом його наповнення кров'ю, що на сьогоднішній день є незаперечним фактом. З причин виникнення розрізняють психогенну, рефлекторну та спонтанну форми ерекції[2]:
- Спонтанна або мимовільна ерекція, може відбуватися, наприклад під час сну і викликатися інтровертивним подразненням як переповнення сечового міхура або насіннєвих бульбашок. Мимовільні ерекції особливо часті у підлітковому віці.
- Рефлекторна ерекція виникає внаслідок стимуляції пеніса або ерогенних зон. Реакція нервових закінчень передається у спинний мозок, який «включає» механізм ерекції.
- Психогенна ерекція - найскладніша форма ерекції відбувається у мозку може викликатися як думками і уявою, і роздратуванням органів чуття, дотик нюх тощо. Сигнал, що виник у головному мозку, передається і в цьому випадку в спинний мозок "контролюючий" "локальний" мехаїзм ерекції.
На «локальному» рівні нервові імпульси зі спинного мозку йдуть до локальних нервів, які викликають розслаблення стінок артерій та печеристих (каверозних) тіл. Це призводить до припливу крові до чоловічого статевого органу. Кров із судин заповнює порожнини губчастих тканин члена так званих печеристими тілами. Вони набухають, член твердне і збільшується у розмірах, виникає ерекція. Відтік крові при ерекції уповільнюється з допомогою звуження вен, які відводять кров від статевого члена. Це дозволяє зберегти більше крові в печеристих тілах статевого члена, підтримуючи ерекцію.
-
Печеристі тіла у спокійному стані
У спокійному стані печеристі тіла статевого члена є мережею порожнин, які оточені гладкою мускулатурою і сполучною тканиною.
-
Печеристі тіла ерегованого члена
Під час ерекції печеристі тіла статевого члена наповнюються кров'ю, що призводить до їхнього розширення та ущільнення.
Варто зазначити, що ерекція виникає не тільки у чоловіків, а й у жінок. Як і у чоловіків, вона є результатом статевого збудження та підтримується кров'ю, що приливає до статевих органів. Жіноча ерекція набагато менш відома, ніж чоловіча. Незважаючи на її важливість для жіночого організму, вона викликає набагато менший інтерес із боку суспільства та науки. Чоловіча ерекція, а особливо проблеми, пов'язані з нею, навпаки, є предметом детального вивчення, і можна сказати, що на даний момент про неї, причини її дисфункції відомо практично все, і вона лікується майже у 100% випадків.
Ериктильна дисфункція, її прічні, діагностика та лікування
Ознаки еректильної дисфункції
Окремі невдачі, пов'язані з ерекцією, можуть мати будь-який чоловік. Про еректильну дисфункцію або імпотенцію, як про порушення патологічного характеру, можна говорити лише за наявності певної симптоматики, такої як:
- незадовільна ерекція;
- зниження тривалості ерекції;
- проблеми з еякуляцією.
За умови, що такі проблеми виникають із певною частотою. Широко поширене таке явище, як слабка ерекція.
Причини виникнення еректильної дисфункції
Причини виникнення еректильної дисфункції чи імпотенції може бути пов'язані і з психологією (переживаннями, тривожністю, попереднім досвідом), і з органікою (біологічними функціями організму) - урологічними чи ендокринними заболеваниями.[3]
Правильна діагностика причин дуже важлива, оскільки грає вирішальну роль виборі лікування. Виною є той факт, що імпотенція в більшості випадків є не основним, а супутнім захворюванням. Отже, перемігши основні причини виникнення, можна позбутися і еректильної дисфункції.
Методи лікування еректильної дисфункції
Лікування еректильної дисфункції повинне призначатися лікарем після діагностики причин захворювання. Воно спрямоване насамперед на усунення первинного захворювання, що призвело до еректильної дисфункції. Якщо первинне захворювання не може бути виявлене або усунене, лікар може звернутися до медикаментозного лікування. В даний час віагра та аналоги віагри є одним із найбільш ефективних засобів проти симптомів імпотенції. Однак крім медикаментозних методів існують інші методи лікування, такі як психотерапія, застосування вакуумних насосів, ін'єкції препаратів у статевий член, імплантація протезу та інші.
Як покращити ерекцію?
Поліпшення ерекції можливе за допомогою насамперед через підтримання здорового способу життя, що включає регулярні фізичні вправи. Вони не тільки допомагають покращити кровообіг, але і зміцнюють м'язи тазового дна, що також може позитивно позначитися на ерекції. Крім того важливо, здорове харчування, багате на вітаміни, мінерали та інші поживні речовини. Нарешті, управління рівнем стресу та тривожності може допомогти знизити рівень гормону кортизолу, який може негативно позначатися на ерекції.
[1] "Фізіологічні аспекти ерекції" Єфремов Є.А., Охоботов Д.А., Мельник Я.І. ФДМ «НДІ урології Росмедтехнологій» Директор професор О.І. Аполіхін, http://au-health.ru/listview.php?part=39&nid=377
[2] «Психогенна еректильна дисфункція», А.Я. Перехів, ФАРМАТЕКА № 13 - 2011Б, ст. 79
[3] https://www.healthymale.org.au/files/resources/erectile_dysfunction_fact_sheet_healthy_male_2019.pdf